#4 Елмира побеждава Уилям Смит с 6-0

Отборът по хокей на колежа Уилям Смит беше победен от четвъртия в класирането Елмира с 6-0 в състезание по хокей на Нова Англия в Мъри Атлетик Център в петък вечер. Чаплите вече са 3-1-1 през сезона с рекорд 2-1-0 в конферентната игра. Soaring Eagles са с 4-0-0, за да започнат годината с 3-0-0 в действие NEHC.

и  всеки играл в мача тази вечер. Мъри имаше 28 спасявания, а Хаузър спря 15 изстрела. Шестима различни играчи на Elmira имаха игри с много точки при победата. Мади Мортън поведе с три точки при два гола и асистенция. Leonie-Louise Kuehberger направи 13 спасявания, като спечели шатаут.

КЛЮЧОВА СТАТИСТИКА:

• Елмира завърши мача с предимство 49-13 в ударите към вратата.
  • Soaring Eagles бяха 1-for2 в силовата игра. Уилям Смит беше 0-за-1 с допълнителния нападател

ПЪРВИ ПЕРИОД:

• Мортън откри резултата само осем секунди в мача. Тя нахлу в офанзивната зона и прокара удар покрай Мъри. Клеър Мидър и Морган Мордини бяха приписани с асистенции за гола.
  • Елмира завърши началния фрейм с предимство от 18-1 в ударите към вратата.

ВТОРИ ПЕРИОД:

• Soaring Eagles поведоха с 2-0 1:06 във втората строфа. Пейтън Никсик победи Мъри за първия си университетски гол. Мери Маккафърти и Ерика Голениак получиха асистенции за гола.
  • Alayna Toole пренасочи удар на McKenzie Schmidt покрай вратаря, за да даде на Elmira три гола предимство. Елизабет Льопаж също беше приписана с асистенция за гола.

ТРЕТИ ПЕРИОД:

• Мортън вкара втория си гол за вечерта в 3:11 на последната строфа. Нейното преброяване беше подпомогнато от Туул и Лекси Хофман.
  • Мордини добави гол от пауърплей точно преди средата на периода. Мортън и Мийдър отбелязаха асистенции в резултата.
  • Маккафъри завърши резултата след пет минути до края на редовното време. Голеняк получи асистенция за гола.
  • имаше две положения в средата на рамката, които бяха отстранени от Кюбергер. имаше възможност в края на периода, която бе грабната от вратаря.