Амеркс се отдръпват от сенаторите в последните минути за победа с 4-3

Благодарение на победния гол на Майкъл Мърш (1+1) с 1:47 оставащ в регламента, Рочестър Американс (5-2-0-0) увеличиха поредицата си от победи до три поредни мача с 4-3 от- зад победата над Belleville Senators (2-6-0-0) в сряда вечер в The Blue Cross Arena.

С победата Рочестър спечели пет от последните си шест мача и се нареди на второ място в класирането на Северна дивизия на AHL. С четири гола тази вечер Амеркс отбелязаха два или повече гола в 17 от предишните 20 срещи със Сенаторите, което включва 12 мача, в които са отбелязали четири или повече резултати.

С победния си гол, Мерш има голове в пет поредни мача, което установява нов връх в кариерата, а също така записа 11 точки (6+5) над настоящата си серия от пет точки. Това е най-дългата му последователна серия от точки, откакто е публикувал най-добрата в кариерата серия от седем мача от 27 март до 10 април 2015 г. като член на Манчестър Монархс, когато той реализира 12 точки (7+5).

е данъците зад възстановяването на суми

Джак Куин, който беше отличен като новобранец на месеца на AHL по-рано през седмицата, събра чифт точки (1+1) за своето пето поредно представяне с няколко точки, за да започне сезона и да премине на второ място в лигата като цяло вкара с 12 (6+6) през първите си седем мача. От миналия сезон, роденият в Отава, Онтарио, отбеляза 15 точки (6+9) в последните си 10 излета.

Марк Янковски се завърна в състава, след като пропусна предишните три мача с контузия в долната част на тялото и отбеляза първия си гол като Амерк, докато Шон Малоун отбеляза краен резултат, като отбеляза втория си от кампанията през третия период. Оскари Лааксонен отбеляза асистенция, за да увеличи своята серия от точки до четири мача, докато Кейси Фицджералд, Джей Джей Петерка и Матиас Самуелсон също имаха по един помощник. Самулесон направи своя дебют в сезона, след като сутринта беше даден под наем на Рочестър от Бъфало Сейбърс и пропусна първите шест мача от сезона с контузия в долната част на тялото.

Вратарят Арън Дел удължи поредицата си от победи до три поредни победи, като направи 27 спасявания в третото си участие за сезона.

Джейк Лучини (1+1) и Зак Лесли (0+2) отбелязаха по две точки за Белвил, който пропусна петото си състезание в последните шест мача. Марк Кастелич резервира втората си от кампанията, след като Роби Джарвенти беше кредитиран за първата си.

Netminder Мадс Согаард (1+2) спря 20 от 24-те удара, с които се изправи, но претърпя втората си загуба в кампанията, след като направи 7-0-0 през сезон 2020-21.

Изправени пред дефицит от 3-2 1:20 в третия период, Амеркс изтеглиха петата си пауър игра в надпреварата в началото на рамката.

Тъй като Рочестър беше в предимство на мъжа, Мърш изпревари скейтъра на Senators до дъската в правилната точка, преди Петерка да го прибере и да го плъзне към Куин в далечния кръг. Въпреки че Куин за миг го подхвърли, той направи пас между точките за Малоун. Роденият от Бъфало влезе в удара и го вкара в горния ъгъл, за да изравни резултата при три.

Голът беше вторият резултат на Рочестър в силовата игра за вечерта и петият в последните четири мача.

Двата отбора си ограничиха шансовете за атака през останалата част от третия и изглеждаше, че мачът ще се реши в продълженията. Въпреки това, Амеркс използваха инерцията на късното дузпа, преди да получат първата си и единствена преднина в надпреварата в последните две минути на играта.

След като Фицджералд сервира грубо нарушение, синьолайнерът вдигна шайбата в правилната точка и забеляза Самулесън от далечната страна на леда. Въпреки че пръчката на Самуелсон щракна при удара, Мерш я събра и я хвърли от рамото на Согаард при оставащото 1:47 в надпреварата.

Belleville дръпна своя вратар, за да форсира продълженията, но Дел и компания удържаха атаката, за да завършат победата с 4-3 отзад.

не мога да гледам видеоклипове в Chrome

Въпреки че изпревариха сенаторите с 12-3 през първите 17 минути от началния период и имаха първата силова игра в играта, Амеркс преминаха в първата почивка между прекъсванията, изоставайки 1-0.

Белвил успешно отби собствената си дузпа, преди да се възползва от предимството на мъжа, когато Лукини се свърза с еднократна емисия от Лесли и Соколов от върха на дясната точка за среща. Ударът се отби от горната част на напречната греда и в задната част на Dell с 1:30 останало в рамката.

колко струват билетите за среща и поздрав на Шон Мендес

Нито един отбор не генерира много офанзивни шансове през втория период, докато двата клуба не си размениха голове на разлика 1:55 по време на силовата игра.

В резултата на Рочестър, Лааксонен прищипа дясната точка, за да даде шайбата на Мерш, паркиран зад мрежата. Когато излезе пред клетката, той изпрати пас на Куин в далечния кръг. Новобранецът загуби малко време, докато влезе в удар и победи Согаард, за да изравни мача при 15:27 за периода.

Белвил си възвърна преднината 55 секунди по-късно, когато Джарвенти насочи собствения си маркер за сила при 16:22 от Лукини и Лесли.

Резултатът 2-1 остана до 67 секунди в последния период на играта, когато Янковски отбеляза първия си гол за сезона.

Сенаторите отново отговориха при последвалата смяна, но Рочестър отбеляза два гола, за да завърши резултата и да спечели с 4-3.

АКЦЕНТИ НА ИГРАТА:

Амеркс очакват четири поредни победи в петък, 5 ноември, когато приемат съперника от Северна дивизия Торонто Марлис в 19:05 часа. в The Blue Cross Arena. Двубоят ще бъде втората от шестте планирани срещи между двата отбора и ще се предава с любов по The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, както и AHLTV.