БАСКЕТБОЛ ЗА МОМЧЕТА: Виктор напредва към първия финал на АА клас в Ню Йорк с победа над Брентууд

Victor Blue Devils се отправят към финала на клас АА в щата Ню Йорк за първи път в историята на програмата.

Виктор (23-2) победи Brentwood Indians (18-8), 56-41, в полуфинала на NYS Class AA в петък следобед в Cool Insuring Arena в Glens Falls.

Сините дяволи започнаха мача със серия от 10-0 и водеха с 20-7 след първите осем минути. Брентууд продължи да се движи през втората четвърт и направи мач от пет точки на почивката. Въпреки това, Виктор превъзхожда индийците с 30-20 през второто полувреме, за да спечели победата.

Гарет Клар и Кам Райън комбинираха 35 от 56-те точки на Сините дяволи. Клар отбеляза най-високите 19 точки при стрелба от 9 от 16, докато Райън вкара 16. Ник Леонард вкара осем, а Ей Джей Куери добави шест.

Виктор ще се опита да спечели първата си щатска титла в събота, когато се изправи срещу North Rockland Raiders (19-7) от 19:00 часа.