Бен Райхърт улавя шампионата за аматьори за мъже на Ню Йорк

Бен Райхърт от голф клуб River Oaks спечели 97-ия шампионат за аматьори на щата Ню Йорк с един удар в голф клуб Crag Burn.

Райхерт отбеляза едно над 73 в четвъртия и последен кръг в четвъртък вечерта, за да завърши при четири над 292 и да осигури второто си първенство на NYS, като първото беше 2015 NYS Boys’ Junior.

Чувства се невероятно. В един момент разгледахме преднината от четири изстрела и аз го направих малко по-трудно за себе си, отколкото бих искал. Но успях да го направя и сега всичко е добре! — каза Райхерт.

в кои щати можете да залагате онлайн

Преди Men’s Am, Reichert спечели шампионата на щата Флорида за аматьори през 2019 г. в плейоф за внезапна смърт. Говорейки за това как това го подготви за този турнир, Райхърт каза 100%. Знаех точно какво ще почувствам надолу по участъка. Знаех как да се справя. Доверието е най-голямото нещо. Доверете се на това, което правите, и наистина не можете да сбъркате.

За втора поредна година Крис Блит от Голф клуб Мендън завърши като подгласник с пет над 293.

Разочароващо е да направя кратък кадър отново тази година, но не мога да бъда много разстроен от начина, по който играх. Винаги е много забавно да играеш в този турнир. Заемането на второ място тази година и миналата година е чест и се надявам следващата година да се справя по-добре, каза Блайт.

Двама играчи на Crag Burn се изравниха за трети при шест над 294, включително трикратния шампион на Ню Йорк Джейми Милър и бивш шампион на NYS Sub-Junior Тони Хейна.

Говорейки за изиграването на това събитие на домашното си игрище, Хейна каза: Мисля, че това място е фантастично. Курсът се игра страхотно. Мисля, че това беше страхотно събитие за клуба и ние се радвахме да го домакинстваме.

Мислех, че курсът е страхотен; издържа много добре. Имахме различни видове време, така че и това беше готино, тъй като тук го получаваме всеки ден, добави Милър. 36 дупки в четвъртък бяха отложени два пъти поради лошо време.

Челната петица завърши Ейдриън Норфорд от Willowbrook Golf Club със седем над 295. Прескот Бътлър от Piping Rock Club и Били Хейнс от Crag Burn завършиха T-6 с осем над 296. Крисчън Чапман от Cobblestone Creek Country Club и Кайл Ричи от Cherry Valley завърши T-8 при 12-над 300. Джеймс МакХю от Rye Golf Club отбеляза 13-над 301, за да спечели десето място.

Защитаващият шампион, Уил Томсън от Oak Hill Country Club, завърши турнира със 72 дупки при 305 (T-18). Топ 20 ще получат изключение от турнира следващата година.

Райхърт започва юношеския си сезон в мъжкия голф отбор на Университета на Алабама-Бирмингам през следващите няколко седмици. Той ще се завърне следващото лято, за да защити титлата си при мъжете.