CHAMPS: Момичетата от Pal-Mac печелят пропити от дъжд клас B1, раздел V

С дъжда, който зае централно място в Finger Lakes Community College в петък вечер, Pal-Mac Red Raiders изглеждаше да вземе победата от Red Raiders of Hornell. В мач, който изглеждаше така, сякаш съдбата е определила мача, щеше да е Pal-Mac да надвие дъжда, а Хорнел, 2-0, да осигури титлата от раздел V клас B1. Това беше третото им първенство през последните 6 сезона, като миналогодишният отбор беше отречен от Covid, след като затвори отбора преди постсезона.

Първото полувреме отговаряше на съдбата, като двата отбора на Red Raider бяха заключени в битка 0-0 на полувремето. С усилването на дъжда, действието на терена се засили. Моли Сейтър изпрати гол в мрежата в началото на второто полувреме, което щеше да даде тон за останалата част от мача. Мая Айкууд вкара застрахователен гол на 26’ марка, по време на което дъждът удари треска. Това обаче би било всичко, от което Pal-Mac щеше да се нуждае, тъй като те успяха да контролират голяма част от движението на топката в последните 14 минути на играта. Червените нападатели на Пал-Мак изчистиха топката в последните секунди, позволявайки им да си осигурят короната в клас B1.

Тази титла е третата за многогодишна футболна сила за момичета Finger Lakes East за шест години от шест години, датираща от победите им през 2016 и 2018 г.

Сега Pal-Mac се изправя срещу Хавърлинг в щатския квалификационен кръг от клас B във вторник вечерта, на място и час, които трябва да бъдат определени.