Корнел отпадна в Дартмут, 41-7

кога излизат новите проверки за стимули

Последният път, когато се срещнаха, национално класиран отбор от Дартмут остави Корнел да се мотае наоколо и гледаше Големия Червен да извади победа с 20-17, за да развали своя ден за възрастни. Големите зелени не направиха същата грешка в събота на Мемориал Фийлд, отстранявайки Големия Червен рано при победа с 41-7. Big Green се подобри до 8-1 (5-1 Ivy), докато Cornell падна до 2-7 (1-5 Ivy) при загубата.

Резултат от кутията

Дартмут победи Big Red с 499-181, доминира във времето на притежание (36:26-23:34) и никога не позволи на гостите да се чувстват комфортно от двете страни на топката, като спечелят поне част от титлата на Ivy League. Може да претендира поне за дял от титлата на Ivy League с победа над Браун следващия уикенд или загуба в Принстън от Пен. Дартмут поведе с 28-0 на полувремето и с изключение на кратък офанзивен удар, за да отвори второто полувреме, никога не застраши защитаващите се шампиони на Ivy. през последните 30 минути.

Ник Хауърд пробяга 172 ярда и четири тъчдауна, докато Big Green отбеляза 292 ярда и пет резултата на земята. В същото време балансиран отбор на Дартмут също завърши 17-от-22 пасове за 207 ярда и тъчдаун, като Дерек Кайлър удари при 14-от 18 паса за 182 ярда. Дейл Чесън улови седем паса за 106 ярда и тъчдаун.

най-добрите детоксикиращи напитки за трева

Джейк Стебинс поведе защитата на Big Red с девет захвата, включително две за загуба и уволнение, докато Деметриъс Харис имаше осем. Холт Флетчър и Ономе Кесингтън бяха приписани на чували.

В края на офанзива, Eddy Tillman отбеляза рекордните в кариерата 36 ярда при шест пренасяния, докато Devon Brewer отбеляза самотния тъчдаун за Корнел по пътя до 19 ярда при четири превози. Томас Глоувър издърпа четири паса за 53 ярда при загубата.

Next Up

• Корнел се завръща на пътя, за да се изправи срещу национално класирания Дартмут в събота, 13 ноември от 13:30 часа. в Мемориал Фийлд в Хановер, Н.Х.
• Голямото зелено води в серията за всички времена 61-41-1, въпреки че Корнел спечели последната среща между отборите 20-17 през 2019 г.
• Победата на Големия Червен над Дартмут в неговия Старши ден съсипа перфектния сезон и се оказа първата победа на Корнел над класиран отбор на Айви на път от 1950 г. насам, както и победа над най-високо класирания му опонент, откакто оглави № 4 в щата Охайо през 1939г.