Корнел спечели 3-та поредна Клиъри Къп с победа с 5-0 над Сейнт Лорънс

Нападателят на второкласника Макс Андреев и защитникът на второкласника Джо Лийхи имаха по гол и две асистенции, а мъжкият хокейен отбор на Корнел победи Сейнт Лорънс с 5:0 в петък вечер на Лина Ринк. В съчетание с равенството на Кларксън в Colgate, резултатите водят до това, че Корнел спечели Купата на Клиъри за трета поредна година – за първи път в историята на програмата.

Мъжете от Корнел

Младши вратарят Матю Галайда направи 19 спасявания за третото си поредно изключване, като се изравни с Бен Скривенс ’10 за преднината за всички времена на програмата с 19 през колегиалната си кариера. Той отсъства 197 минути и 21 секунди без да предаде гол, което е шестата най-дълга серия от прекъсвания в историята на програмата.

Спечелвайки Купата на Cleary Cup – присъдена на най-добрия отбор на ECAC Hockey в редовния сезон – направо, Корнел (22-2-4, 17-2-2) спечели номер 1 като цяло за плейофите на ECAC Hockey Championship. Големият червен ще има чао през първия кръг, след което ще бъде домакин на най-ниския оставащ поставен в серия за най-добър от трите четвъртфинала на 13-15 март на Lynah Rink.