Корнел се пързаля с кънки с победа над Юнион

След спорен обрат при гол на Юнион в края на третия период, който би изравнил мача, мъжкият отбор по хокей на Юнион Колидж пропусна с решение 5-2 срещу No. 2 Корнел в петък вечер на Лина Ринк.

Холандците се пребориха след загуба от 3-0 в края на втория период, като изглежда изравниха играта 3-3 с малко повече от шест минути до края на третия период. Треньорският щаб на Корнел обаче оспори играта, налагайки преразглеждане на гола, при което официалните лица прецениха, че Юнион е отбелязал неправомерно и обърнаха призива на леда, връщайки на Корнел преднина с 3-2.

Union продължи да се бори в последните минути на играта; търси да принуди извънреден труд. Въпреки това, тъй като Union избра празната врата, Големият Червен вкара два пъти в последните 30 секунди на играта, за да увеличи крайния резултат до 5-2.

Големият червен номер 2 в класацията изглеждаше като един от най-добрите отбори в нацията през първия период, като отбеляза два пъти в първите 11 минути и надмина Юнион с 13-1 в рамката. Въпреки това, с напредването на играта на Union започна да се връща назад след седмица почивка от състезанието.