Крънч повален от Кометс, 6-3

Сиракуза Крънч направи 43 удара към вратата, но в крайна сметка бяха погубени от Ютика Кометс, 6-3, тази вечер на Upstate Medical University Arena.

Загубата прекъсва серия от три победи и премества Crunch до 4-3-1-0 за сезона и 0-2-0-0 в сезонната серия от 14 мача срещу Кометите.

Вратарят Уго Алнефелт отклони 21 от 27 удара в мрежата за Крънч, докато Нико Доус спечели победата с 40 спасявания между дупките за Кометите. Специалните отбори на Сиракуза излязоха 2-за-7 при силовата игра и 1-за-3 при дузпата.

Кометите откриха гол с мощен гол за 6:03 в мача. Нейт Шнар подаде шайбата на Чейс Де Лео на гол линията. След това неговият пас през зоната накара Тайс Томпсън за удар от задна врата от лявата страна. The Crunch изравни резултата две минути по-късно, когато Gage Goncalves победи Daws от десния кръг по време на частичен двубой с Gabe Dumont.

Утика си върна преднината с три последователни гола, започвайки от средата на средата. В 9:57 Греъм Кларк изпрати сигнал пред клетката за Jesper Boqvist, за да се включи от долната част на десния кръг. По-малко от минута по-късно Томпсън отбеляза своята секунда за вечерта при възможност за втора шанс. Томпсън завърши своя хеттрик в 11:48, когато извади еднократен удар от горната част на левия кръг, за да изведе Кометите с 4-1.

В 12:46 Сиракуза добави гол в силна игра, след като Чарлз Хюдън зарови еднократен удар от десния кръг, но Утика отговори 23 секунди по-късно с късо откъсване от Арне Талвити.

Крънч отбеляза още един при предимството на човека с 3:57 в третия период. Дюмон прекоси слота, за да пренасочи точковия удар на Алекс Грийн покрай Доус и издърпа Сиракуза обратно в рамките на две.

Утика потуши опит за завръщане в 13:47, когато Боквист пусна пас за Де Лео, за да изпрати у дома от лявата точка за изправяне.