ER/Gananda отпада от Ченанго Форкс в полуфинал на щат, 39-18

Снимка чрез: Marquel Slaughter

Ийст Рочестър/Гананда Бомбърс (12-1) паднаха от Ченанго Форкс Блу Дяволи (11-1) с краен резултат 38-19 в студен и снежен полуфинал на щатски клас C в гимназията Cicero-North Syracuse в събота следобед .

Зандер Арнолд от Ченанго просто не можеше да бъде спрян, тъй като отбеляза четири тъчдауна и записа прихващане, за да изведе Сините дяволи до седмия им мач от държавно първенство през последните девет години.

Три от четирите тъчдауна на Арнолд дойдоха през първото полувреме и Ченанго Форкс поведе с 21-0 в средата на втората четвърт.

ER/Gananda най-накрая се качи в таблото точно преди полувремето и Ченанго Форкс поведе с 21-6 на почивката.

Бомбардировачите откриха второто полувреме с тъчдаун, за да намалят преднината на Сините дяволи до 21-12 и след това задържаха Ченанго Форкс без резултат през третата четвърт. Това обаче беше възможно най-близо. Ченанго Форкс надмина ER/Gananda с 18-6 в четвъртата четвърт, за да се оттегли за победа.

Ченанго Форкс продължава да играе на Шуйлервил в мача за държавно първенство от клас C в петък вечер в Carrier Dome в Сиракуза.