Сбогом на Справедливостта: Суперзвездата на Лион отбелязва 44 в последния мач като C.G. Фини изхвърля лъвовете от постсезона

След като завоюва 19-ата титла на своето училище в петък вечер на Blue Cross Arena, старши Джастис Смит и неговите съотборници насочиха вниманието си към бягане на щатска титла. Първата им пречка би била разкриване с тежък C.G. Екипът на Фини, шампионите от Секция V клас C1, в гимназията в Нюарк в понеделник вечерта.

Пред препълнена гимназия, старши в Лион си размениха удари с C.G. Фини старши открояващият се Кийгън Окор и феноменът от 8-ми клас Маркъс Робинсън. В крайна сметка това беше C.G. Фини Фалкънс и старши треньорът Джо Марчанд, които ще уловят победа с 92-88 и ще продължат да се изправят срещу Кал-Мум в мача за клас C в сряда вечер на Blue Cross Arena.

горен рафт, където мама крие бисквитките

Лайънс скочи с преднина с 12-5 в началото след 2 тройки през първата четвърт от старшия Дейвид Уивър, но Фини ще се върне, за да поведе с 21-19 след първия период.

Те щяха да увеличат преднината до 43-39 на почивката на полувремето след 17 точки от първото полувреме както от Маркус Робинсън, така и от старшия Фини Кейлъб Ангер, които погребаха 5 тройки.

youtube не се зарежда в chrome

Фини ще увеличи преднината до цели 11 точки през второто полувреме. Лиънс ще намали разликата до 1 точка, но Фини отговори с кофи от Ocorr и Robinson, за да възстанови разликата до 8. Ocorr щеше да премине 6-8 от линията за свободни хвърляния в последната четвърт, за да запечата победата и да постави близо до кариера на един от великите за всички времена, носещи някога униформа на Лион.

Джъстис Смит ще завърши с 44 точки, завършвайки кариерата си само с 11 точки от 2000 точки. Дейвид Уивър отбеляза 18 точки при 4 тройки в последния си мач за лъвовете. Второкласникът Хорас Бетс IV завърши с 9, младши Бенджи Кемп отбеляза 8 и старши Аарон Ромеро отбеляза 4 точки. Второкласникът Джъстин Смит беше задържан до 2 точки, ниски за сезона.

За Falcons Кийгън Окор отбеляза 36 точки, 27 през второто полувреме, докато 8-класникът Маркус Робинсън отбеляза 29. Кейлъб Ангер отбеляза 24 точки при 6 тройки, преди да отпадне в края на мача. Единствените други Falcons, които отбелязаха, бяха Джош Тейлър с 2 точки и Ксавие Смит, който изпълни едно свободно хвърляне.

За старши треньора Дийн Шот II и неговите лъвове, те завършват сезона като шампиони от Секция V клас C2 с общ рекорд 21-3.