Hauser спира 25, Herons надхвърля Huskies с 2-0

Студентка от колежа Уилям Смит  спря всичките 25 удара, с които се изправи, докато издига Херънс до победа с 2-0 над Университета на Южен Мейн в състезание по хокей на Нова Англия в USM Ice Arena този следобед. Днешният мач беше вторият пореден гаут за Хаузър.

Старши поведе Уилям Смит (14-4-1, 9-2-1) с две асистенции. Старши и младши вкараха головете за чаплите. Отпадането на Хаузър беше третото й за сезона и петото за Уилям Смит в последните шест мача.

Хейли Макким игра всичките 60 минути на вратата за Хъски (10-7-2, 7-3-2). Тя направи 32 спасявания.

ИВИЦИИ

• Уилям Смит е изиграл 11 поредни мача, без да допусне гол от пауърплей. След като не допуснаха гол при три възможности за силна игра в Южен Мейн, чаплите вече са 60-за-63 при изпълнение на дузпи този сезон.
  • Уилям Смит спечели девет поредни гостуващи мача, най-дългата активна серия в Дивизия III.

КЛЮЧОВА СТАТИСТИКА

• Чаплите завършиха мача с предимство от 34-25 в ударите към вратата.
  • Чаплите бяха 1-към-8 в силовата игра.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЗАПИС

• Днешното изключване беше осмо за Уилям Смит за сезона. Това съответства на рекорда за един сезон на програмата. Чаплите също имаха осем през сезон 2018-19.
  • Хаузър вече има седем прекъсвания в кариерата, което е второ място в списъка на кариерата на Уилям Смит.

ОБОБЩЕНИЕ НА ТОЧКУВАНЕТО

• Уилям Смит откри резултата при 16:39 на първия период. О’Нийл стреля покрай Макким за деветия си гол за сезона. Зискин направи асистенция при пауърплей гол, след като изпрати центриращ пас към О’Нийл под голлинията.
  • Ketchabaw добави застрахователен гол в 16:47 на третия период. С отборите, които играят 4-на-4, Ketchabaw изстреля от горната част на левия кръг за лице през краката на McKim за своя 11-ти гол за сезона. Зискин и  получиха асистенции в резултата.

СЛЕДВА

Уилям Смит ще се завърне в игра следващия уикенд, 26-27 януари, когато ще се изправи срещу 12-ата Елмира в серия от домакинства. Чаплите ще приемат Soaring Eagles в петък от 19 часа. На следващия ден отборите ще се отправят към Елмира за 15 часа. двубой в атлетичния център на Мъри.