Итака пада в Кортланд в Кортака Джуг, 28-27

62-ата игра на кана Cortaca на стадион SUNY Cortland Stadium Complex оправда шума между два национално класирани отбора, тъй като No. 13/14 Cortland изкара 28-27 победа над No. 18 Ithaca на 13 ноември. Кортланд завършва перфектните 10- 0 редовен сезон и си възвръща Jugs след четиригодишно чакане, докато Итака завършва годината с оценка 8-2.

трябва ли ветеринарите да съобщават за ухапвания от кучета

Резултат от кутията

Итака спечели хвърлянето и избра да получи началния удар. Кортланд продължи да нанася удара в крайната зона и бомбардировачите започнаха на 25-ярдовата линия.

IC излязъл три пъти, но A.J. Уингфийлд преобърна терена с удар от 49 ярда до Cortland 19. Червените дракони поеха с 13:40 на часовника.

Друг удар от бомбардировачите даде на Кортланд притежание на собствените му 26. Червените дракони се преместиха на територията на IC две разигравания по-късно при 26-ярдово бягане от Джейдън Алфаностджон и използваха този импулс, за да поведат със 7-0 при бягане на 12 ярда от Тревър Аш, отстрани от Брийс Сегала, с оставащи 6:59 през първата четвърт.

Бомбардировачите отговориха с първоначалния си първи даун в състезанието при трети даун, а след това Майкъл Андерсън изтегли прием на 32 ярда от Уингфийлд, за да премести IC надолу към линията на Cortland от 32 ярда. IC спря на линията на 28 ярда на Кортланд, но бомбардировачите поставиха три точки на дъската, когато Никълъс Бахамонде проби гол от 45 ярда с 4:21 до края на четвъртината.

Кортланд върна последвалия удар на 33 ярда и използва няколко хапки, за да се премести в червената зона на IC до края на четвъртта. Червените дракони победиха Итака със 144-60 в четвъртината със 101 ярда на земята.

Отне на Кортланд по-малко от минута, за да пробие още един тъчдаун през втората четвърт, след като Сегала намери Джей Джей Лап за завършване на 7 ярда, за да поведе с 14-3.

IC върна три точки при следващото шофиране, след като Bahamonde отбеляза от 25-ярда с 9:31 до края на полувремето. Бомбардировачите използваха обратен удар от 34 ярда от Антъни Д’Адета, за да започнат шофирането на линията от 41 ярда. IC се премести в червената зона няколко игри по-късно, когато Уингфийлд намери Jacob Cooney на 13 ярда и груба дузпа за подаващия забеляза бомбардировачите на линията на Cortland 11 ярда. IC можеше да спечели само още три ярда по време на шофирането, за да настрои полето.

писмо от данъчната служба за проверка на стимулите

Кортланд заплаши да увеличи преднината си в края на полувремето, когато Червените дракони се спуснаха към линията на IC от 26 ярда, но драйвът приключи на 4-и и 11, тъй като Дрю Бренър разби потенциален първи улов с 2: 05 до тръгване.

Бомбардировачите стигнаха до линията на Кортланд от 39 ярда при следващото шофиране, но бяха уволнени на трето място с по-малко от минута до края и се върнаха обратно към Кортланд, за да приключи полувремето.