Logano се повтаря като победител в Pennzoil 400 в Лас Вегас

В последното двубой от две обиколки, което завърши с катастрофа с няколко коли на предния участък на Las Vegas Motor Speedway, Джоуи Логано намери начин да защити миналогодишната победа в неделното състезание Pennzoil 400 NASCAR Cup Series.

youtube спря да работи на Chrome

Логано избяга след рестарт в обиколка 266 от 267 и изведе вицешампиона Мат ДиБенедето до финала под предпазливост, за да спечели за втори път в Лас Вегас, за първи път този сезон и 24-иявреме в кариерата си, прекъсвайки равенството с Рики Ръд за 35-о мястоза всички времена.

Логано беше един от седемте пилоти в водеща обиколка, които останаха на по-стари гуми, когато завъртането на Рос Частейн в завой 2 доведе до осмото предупреждение за следобеда в обиколка 261. Този жълт флаг промени тена на състезанието.

Рики Стенхаус младши завърши трети, бенефициент на отлична стратегия в бокса от шефа на екипажа Брайън Пати. Остин Дилън се класира четвърти, а Джими Джонсън се прибра пети, най-високият финалист сред пилотите, които се бориха за нови гуми под осмата предупреждение. Топ 5 бе първият за Джонсън, откакто той се движи трети в Дейтона през юли миналата година.