Оглеви, Пилут захранва Амеркс за победа в продълженията

С многоточкови усилия на Лорънс Пилут (1 + 2), Жан-Сабастиан Деа (1+1) и Андрю Оглеви (1+1) – всички заедно за победния гол в продължение на мача – Рочестър Американс (9-3-1-2) грабна еднолично първото място в класирането на Северната дивизия на Американската хокейна лига с продължения 3-2 победа над Кливланд Монстърс (8-6-1-1) в петък на The Blue Cross Arena.

Рочестър вече спечели 21 от възможните 30 точки през първите си 15 мача от кампанията и събра точки в 10 от последните 12 състезания като цяло, преминавайки 7-2-1-2 през този период. Победата също така подобрява Амеркс до 27-7-3-3 срещу Кливланд от началото на кампанията 2011-12.

В допълнение към това, че Деа направи своя лидерски отбор в третия си опит с няколко точки за сезона, Pilut и Oglevie регистрираха всеки втори от кампанията. Вратарят Йонас Йохансон направи своята трета поредна изява и девета като цяло, като спечели четвъртата си победа, като направи 25 спасявания.

Нападателите Зак Далпе и Райън Макинис запалиха всеки от Кливланд, който пропусна четвъртото си поредно състезание, докато вратарят Матис Кивлениекс (5-1-2) спря 20 от 23 изстрела, с които се изправи, но взе загубата през продълженията.