ПРИКЛЮЧВА СЕЗОНЪТ НА PAL-MAC: Футболният отбор за момичета от шампионата на Red Raiders губи в регионални състезания

Футболният сезон на Pal-Mac за момичета приключи в събота вечер. Изправени срещу Люистън Портър от Секция VI в регионалния кръг на турнира, Червените Рейдърс не успяха да се отскочат от ранния дефицит, който атаката на Лансър направи.

Люистън Портър скочи бързо през първото полувреме, като отбеляза два гола в първите 10 минути игра. Моли Сейтър от Pal-Mac успя да вкара Red Raiders на дъската при ъглов удар малко след това, като намали преднината на Lancer наполовина.

Люистън Портър успя да отбележи още един гол през първото полувреме, което доведе до резултата на полувремето от 3-1. Лансърите отбелязаха още един гол, правейки резултата 4-1, но Мая Айкууд отговори точно за Пал-Мак и намали преднината до 4-2. Това обаче нямаше да е достатъчно за Ред Рейдърс и Люистън Портър успя да вкара един последен гол, докато часовникът вървеше напред, като крайният резултат беше 5-2 в полза на Лансърс.

Pal-Mac ще завърши сезона с общ рекорд от 18-3-0 и рекорд в Finger Lakes East от 7-0-0. Това беше фантастичен сезон за Red Raiders, които се върнаха от разочароващия край на сезон 2020 г., за да завоюват секционна слава през 2021 г. 2022 г. изглежда също толкова обещаваща, тъй като водещите голмайстори Мая Айкууд и Ема Робинсън водят завръщащия се списък за Pal-Mac .