ЗАВРЪЩАНЕ В ТРОЯ: Момичетата на Midlakes надминават East Aurora в OT, за да преминат към втория пореден финал на NYS

Почти една година откъснати от загубата на университетския баскетбол за момичета Мидлаукс от Susquehanna Valley в полуфиналите от клас B на NYSPHSAA, Lady Screaming Eagles стояха само на една победа от завръщането си във финалната четворка на щата. Шампионът на Just Section VI Class B East Aurora застана на пътя им, докато двата отбора излязоха на корта в събота вечерта в Buffalo State за регионалния мач на Far West, който се предаваше на живо по LivingMax( ).

Мидлакес донесе рекорд 21-3, второ поредно първенство по секции и списък със старши натоварени в състезанието с 21-3 Източна Аврора, водена от старши голмайстор Сара Тъли.

Момичетата на треньора Нейт Рич излязоха от портите, изоставайки с 12-2 по-рано, тъй като Сините дяволи изглеждаха удобни с бързия екшън от край до край, който обикновено подхожда на Eagles. Мидлакес щеше да се бори с едва 19 точки за първото полувреме и би изостанал с 30-19 след почивката на полувремето.

Водещият голмайстор на Мидлакс за всички времена Алена Форбс се бори от терена през първото полувреме, завършвайки само с 6 точки, всички през втората четвърт. Вторият голмайстор на отбора, второкласничката Кара Уокър, също се бори да намери точката и остана без резултат през първото полувреме. За щастие на треньора Рич, старшият Мейси Киснър успя да осигури ранна атака, завършвайки втората четвърт с 8 точки. Сара Тъли поведе всички реализатори през първото полувреме, завършвайки с 10 точки.

Мидлакс ще отвърне на удара през второто полувреме, намалявайки дефицита до 5 в края на 3-тата четвърт след по-силната игра на Мейси Киснър и неговия колега старши Сидни Пасалакуа.

И накрая, в последния период, Алена Форбс улови крачката си, отбелязвайки 10 в последните 8 минути на регламента, докато Мидлакс запази Източна Аврора само 16 точки през втората част. Кара Уокър превърна играта за три точки при оставащото 1:20 и Мидлакес в крайна сметка наложи продължения, тъй като четвъртата четвърт завърши с безизходица 46-46.

Периодът на продълженията беше изцяло Midlakes, тъй като Сидни Пасалакуа преобразува едно полагане на блокада след асистенция на Кара Уокър и след това преобразува друг пас на Уокър в още 2 точки, като зарови 12-футов скачач от основната линия. Мейси Киснър щеше 3-4 от линията за свободни хвърляния, а Screaming Eagles ще запишат упорита победа с 57-51 и ще спечелят връщане към финалната четворка на NYSPHSAA следващия уикенд.