Sabres удържат Hurricanes, за да останат живи в състезанието за плейофи

Шансовете на Buffalo Sabres (39-32-7, 85 точки) да стигнат до плейофите са малки, но те останаха живи в надпреварата в събота следобед с победа с 4-3 над Carolina Hurricanes (50-20-9, 109 точки) ) в KeyBank Center.

Мачът завърши на три след 40 минути игра, а Тейдж Томпсън вкара единствения гол в третия период, за да изведе Sabres до втора поредна победа.

Фейсбук здравен отдел на окръг Каюга

Кейси Мителщат вкара два пъти, повишавайки общия брой точки за сезона до 52, като 11 са в последните седем мача. Това беше първият му мач с много голове от декември.

Rasmus Dahlin направи един от най-добрите мачове в кариерата си, отбелязвайки своя 15-ти гол и записвайки две асистенции, втората от които беше игра на хайлайт барабан. Далин се присъедини към Фил Хаусли като единствения защитник в историята на франчайза, достигнал границата от 70 точки за един сезон.

Голът на Томпсън го изравни с Дани Гаре (1980-81) и Пат Лафонтейн (1991-92) за осмия най-много голове в един сезон от скейтър на Сейбърс (46). Той е третият скейтър на Сейбърс, който записва поне 46 гола и 47 или повече асистенции в един сезон.

Девън Леви спечели третата си победа в НХЛ, след като спря 31 от 34 удара, включително някои големи в последните няколко минути, когато Каролина беше в силовата игра.

Сейбърс ще започнат пътуване с два мача в понеделник вечер, когато ще се изправят срещу Ню Йорк Рейнджърс в Медисън Скуеър Гардън.