Футболният сезон на Сканиателес приключва със загуба от Ченанго Форкс

Снимка чрез: Джъстин Рицел

През целия сезон футболният отбор на Skaneateles разчиташе на нападението си с бързи удари, за да надвие съперника, което работи доста добре по време на непобедената серия за първенството от Секция III клас C.

Но Лейкърс бяха тези, които бяха поразени в събота в регионалния финал на стадион „Дик Хувър“ на Vestal, след като дългогодишният мощен Ченанго Форкс от Секция IV отбеляза в първите си пет владения и надделя с 41-28.

Тези двамата имаха много скорошна история – а именно регионалния финал през 2018 г. на стадиона Брагман на Цицерон-Норт Сиракуза, който Патрик Хаклър спечели за Лейкърс с тъчдаун в последната игра на играта.

И не отне много време на Skaneateles да се окаже, че отново следва Форкс. Джеймс Мусо хвърли прехващане в началното владение на Лейкърс, което Сините дяволи с късо поле превърнаха в точки, когато Джей Хак намери крайната зона пет минути след края на играта.

Неспособен да отговори веднага, Сканиателес наблюдаваше как Форкс събира втори резултат, който отново Хак завърши, като неговият тъчдаун от три ярда даде предимство на Сините дяволи с 14-0.

Точно преди края на първата четвърт, Мусо се свърза с Коди Несбит при ключово преобразуване при четвърти-надолу и-15, като постави същата двойка при пас от 15 ярда, който намали дефицита на Лейкърс до 14-7 при влизането във втория Период.

Отне само две разигравания от схватката на Сините дяволи, за да възстановят маржа си, Haqq отново изгаря защитата на Skaneateles, докато пробяга 40 ярда за третото си TD за следобеда.

Четвъртото шофиране на Blue Devils, след като полувремето приключи, доведе до още един тъчдаун от Haaq, неговият четвърти резултат с 12 секунди до края на полувремето, което направи резултата 28-7 до почивката.

Вярно е, че Skaneateles изоставаше в два от трите си плейофни мача, събирайки се за победа над Канастота и Казеновия, но събирането тук би изисквало защитата да спре каквото и да е.

Форкс обаче остана неудържим, изгаряйки първите пет и повече минути от третата четвърт при друго шофиране, когато достигна този на Лейкърс, преди Зандер Арнолд да превърне.

На Skaneateles бяха нужни чифт преобразувания на четвърто ниво, за да събере драйв в края на периода, който Несбит завърши с 16-ярда замах до крайната зона.

Едва през четвъртата четвърт Лейкърс най-накрая спряха в отбрана и това доведе до драйв, който Мусо завърши със замах, който Несбит превърна в своя трети TD, като намали преднината на Форкс до 34-21 след оставащи седем минути.

Това все още остави време за завършване на надпреварата, но Форкс отложи играта с още един солиден диск, който Haaq завърши с петата си TD, 15-ярдово пробив с 3:26 до игра, въпреки че Лейкърс щяха да добавят резултат в последната минута.

Skaneateles завърши сезона с рекорд 9-1.