Сиракуза дамски лакрос търкаля Мериленд по пътя

Въпреки късната промяна, която принуди No. 4 Сиракуза (6-1) да се отправи на път за състезанието, „Cuse победи No. 9 Мериленд (1-3) в категорична победа с 10-5. Това е първият път, когато оранжевите печелят в Колидж Парк от 2012 г. и едва втора победа над Терпсите в 26 срещи. Защитата на Сиракуза задържа Terrapins до най-ниския им резултат от март 2007 г.

Енергията на отборите беше изключителна и тази енергия се прехвърли в цял 60-минутна игра, което ни даде резултата, към който се стремихме, каза помощник-треньорът Сидни Пирека. .

Сиракуза (6-1) отбеляза първите четири гола в мача. Второкласничката Меган Тирел отбеляза първия гол за деня при 27:24 с асистенцията на старшата Емили Хаврищук. Хаврищук отбеляза чифт от общо петте си гола през първото полувреме, а второкласничката Сиера Кокерил отбеляза един, за да даде преднина на оранжевите с 4-0 на полувремето. Старши вратар Аса Голдсток направи пет впечатляващи спасявания и защитата на оранжевите беше заключена, за да задържи терпсите до нула голове. Първото спасяване на Голдсток за деня беше нейното 500-то спасяване в кариерата за SU.

Мериленд и SU си размениха голове, за да започнат второто полувреме, преди Terrapins да продължат с 3-0, за да дръпнат в рамките на едно при 5-4. Hawryschuk направи гол от свободна позиция, за да сложи край на серия Terrapin. След това Мериленд отбеляза собствен гол за свободна позиция, за да се оттегли в рамките на едно при 6-5.