Йейл надминава полуфинал по лакрос на Корнел Айви

Новият вратар на Корнел Чейс Йърлан изравни рекорда в кариерата си със 17 спасявания, а нападателят на младши Джеф Тийт отбеляза пет гола, изравнявайки Стив Мок '13 за най-много досега от голям червен играч в турнира Ivy League, но това не беше достатъчно, тъй като Мъжкият отбор по лакрос номер 2 на Йейл доминира в средната част на втория полуфинал, за да спечели с 15-10 тази вечер на Wien Stadium в Ню Йорк.

Тийт отбеляза първите три гола на Големия Червен в надпреварата, като първият му за деня дойде малко под четири минути след началото на играта, за да намали преднината на Йейл до 2-1. Този първи гол беше още един крайъгълен камък във вече впечатляваща кариера, тъй като беше 100-ият в кариерата му, което го направи едва седмият играч в историята на Ivy League и трети в Корнел, регистрирал 100 гола и 100 асистенции в кариерата. Той е само 11-ият играч в историята на Big Red, който постигна 100 гола в кариерата, и едва четвъртият, който прави това като юноша. Голът също така му позволи да се присъедини към Майк Френч като единствените двама играчи в историята на Корнел, които са отбелязали 30 гола и 30 асистенции за сезон три пъти по време на кариерата си.

Големият Червен остана на поразителни дистанции в началото на състезанието, докато Тит завърши ранния хеттрик, за да направи мача 5-3 при 10:22 от втората четвърт, но последователни голове на Мат Брандау доведоха до 7-1 Булдог пробег, който завърши с гол на Тит.

Прочетете още: CornellBigRed.com