Завръщането на Amerks се проваля в Утика

Рали в края на мача на Rochester Americans (8-6-0-0) се оказа неуспешно, тъй като Amerks изостанаха рано от първото място Utica Comets (13-0-0-0) и така и не успяха да се възстановят, в крайна сметка отпада с решение 5-3 на единствения непобеден отбор на AHL в събота в Adirondack Bank Center.

Мачът беше първата от последователни срещи между двата отбора, като още едно заобикаляне е насрочено за сряда, 24 ноември.

Рочестър влезе в победителите в мачовете в осем от предишните 12 мача и още от началото на кампанията 2016-17, Амеркс събраха поне една точка в 30 от последните си 47 състезания срещу Утика.

Нападателят Брендън Уорън отбеляза своя втори за сезона, за да започне отбелязването на гол за Амеркс, докато бившият комет Джош Тевес добави втория си късно в средната рамка. Пейтън Кребс отбеляза първия си гол като Амерк през последния период на регламента от Джак Куин и Джей Джей Петерка.

Уко-Пека Лууконен (4-6-0) спря 15 от 19-те удара, с които се изправи, преди да бъде заменен от Майкъл Хаузър (0-1-0) 5:42 във втория период. Хаусър завърши вечерта с девет спасявания с облекчение.

Кометите, водещи при печеливши точки, Чейс Де Лео се завърна в състава, след като пропусна последните пет мача и събра чифт точки (1+1), докато Райън Шмелцер също направи игра с няколко точки с две асистенции. Греъм Кларк и бившият Амерк Брайън Флин понижиха резултата за Утика.

Вратарят Акира Шмид (6-0-0) увеличи поредицата си от победи до шест мача, за да започне сезона, като направи 34 спасявания в надпреварата.

Утика се нуждаеше само от 25 секунди след първоначалното вдигане, за да се качи на дъската, докато Фут стреля от върха на кръга след нарушение на айсинг. Фут събра шайбата след победа в лице на Шмелцер и грабна своята трета от сезона.

мога ли да си купя гледания в youtube

Домакините увеличиха преднината си до 3-0 със силата на чифт голове в силовата игра преди, първият от които дойде в края на първия период и след това отново, за да започне вторият, съответно.

Кометите добавиха още един гол, тъй като клубовете пързаляха по четири скейтъра. Рочестър пренесе шайбата в офанзивната зона, но Ей Джей на Утика. Гриър предизвика обрат, преди Фредерик Готие да изхвърли пропуск от бордовете, за да прокара Кларк за четвъртия си сезон от сезона, за да направи състезанието 4-0.

След 5:42 в средния период Хаусър замени Лууконен.

Вечерта на Хаусър не започна лесно, тъй като той веднага беше изпитан с нападане 2 към 1, което доведе до реализация на Флин при бекхенд за третия си гол за сезона с 5:50 до края на периода.

Рочестър обаче не си отиде тихо, тъй като Уорън и Тевс отбелязаха в рамките на 3:11 един от друг в последните минути на втория период, за да намалят дефицита на Рочестър до 5-2 в последния период на играта.

Амеркс продължиха да натискат, тъй като получиха двойка пауър-игри и докато бяха с предимство 5 на 3 от двама, Петерка и Куин си размениха пасове, преди Куин да изпрати еднократно подаване през слота на Кребс. Голът беше втори за Кребс в кариерата му в AHL и първи за сезона.

С основния помощник Куин отбеляза 21 точки (9+12) в последните си 17 мача от миналия сезон, докато Петерка има 10 точки (3+7) от 30 октомври.

За съжаление на Рочестър, въпреки че превъзхожда Ютика с 15-3 по време на последните 20 минути на регламента, това би било толкова близо, колкото биха стигнали, тъй като Шмид и Кометите оцеляха след късния натиск за победа с 5-3.

Амеркс търсят изкупление, докато завършват сета от две игри в реванша срещу Кометите в сряда, 24 ноември в Adirondack Bank Center. 19:00 ч. Състезанието ще бъде четвъртата от 12-те планирани срещи между двата клуба този сезон и ще се предава на живо по The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, както и AHLTV.