Хобарт запазва Centennial Cup с бързане, защита

Футболният отбор на Hobart College се втурна към рекордните за сезона 313 ярда и получи страхотно представяне от защитата си, за да завърши редовния сезон с победа с 27-7 над University of Rochester в събота следобед. Държавниците спечелиха Centennial Cup, годишния трофей за съперничество, присъждан на победителя в мача Хобарт-Рочестър, за 11-и пореден сезон.

Junior running back  водеше играта на земята, превръщайки 20 занасяния в рекордни за сезона 175 ярда и тъчдаун. Това е третият му мач на 100 ярда за сезона и седмият в кариерата му. Денъм също хвана две подавания за 19 ярда, включително тъчдаун от 12 ярда.

Младши бягащ бек  също премина над 100 ярда през деня. Той публикува 140 ярда и два тъчдауна при 11 изпълнения. Това беше първият му мач на 100 ярда за сезона и петият в кариерата му.

Рочестър влезе в играта със средно 215 ярда бягане на игра, втори в Liberty League и 28-ми в нацията. Държавниците ограничиха Yellowjackets до 143 ярда при бързане и само 229 ярда общо нарушение. Дипломант води Хобарт с игра и 17 борби в кариерата си. Това е най-много битки на държавник, откакто Брайън Агилар имаше 17 в Юниън през 2021 г.

Linebacker  също постигна двуцифрен брой битки, завършвайки с 12. Linebacker  добави девет стопа. Старши дефанзивен защитник направи четири борави и едно прихващане.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ

• Рочестър поведе рано, използвайки 11 отигравания, за да достигне 72 ярда. Куотърбекът Райън Роуз се свърза с подаване от 8 ярда към Джей Кейн за тъчдаун.
  • Хансен сложи край на втория удар на Жълтите жилетки с пасиране близо до средата на терена. Шест игри по-късно куотърбекът удари Денъм за TD от 12 ярда, за да изравни играта на 7.

ВТОРА ТРЕМВРИЧ

• Отивайки на вятъра, Хобарт не успя да постигне нищо през втората четвърт. Трите удара на Държавниците завършиха с прихващане, фабъл и удар от 28 ярда.
  • Рочестър не се справи много по-добре. Жълтите якета удариха два пъти и пропуснаха гол от игра от 36 и 30 ярда.
  • На полувремето мачът остана равен.

ТРЕТО ТРИМЕСЕЧИЕ

• Хобарт поведе в края на третата четвърт. Босуел направи директен удар и вкара от 5 ярда. Денъм направи бягане от 40 ярда на пътя, най-дългата игра в мача.

ЧЕТВЪРТА ТРЕМВРИМЕТ

• Босуел добави тъчдаун от 25 ярда в първото разиграване на четвъртата четвърт, с което завърши шест разигравания и 80 ярда.
  • При последното си отбелязване на голове, Хобарт изкара топката четири поредни пъти от дивата котка, като Денъм се освободи за 30-ярдов TD. Допълнителната точка даде преднина на Държавниците с 27-7 четири минути преди края.

СТРАННО, НО ИСТИНСКО

• Хобарт завърши мача с минус-3 в маржа на оборота, но плюс-7 в точките от оборота. Държавниците загубиха два удара и бяха засечени веднъж, но Рочестър не успя да осребри нито един от ударите за вкъщи.

СЛЕДВА ЛИ НЕЩО?

• След шоуто за избор на NCAA в неделя вечер, ECAC ще избере отбори, които да се състезават в своите игри с купа. Тези двойки ще бъдат обявени в понеделник. Държавниците имат право на купа.